Kredyt konsolidacyjny – ranking 2020

Kredyt konsolidacyjny - ranking 2020
Kredyt konsolidacyjny – ranking 2020

Kredyt konsolidacyjny to opcja, która pozwala w prosty sposób uporządkować sytuację finansową. Wybór banku, w którym weźmie się kredyt, nie jest jednak tak oczywisty. Oferty kredytów znajdziesz  bowiem z pewnością w każdym banku. Dodatkowo masz do dyspozycji oferty prywatnych firm pożyczkowych, które tworzą produkty konkurencyjne dla kredytów bankowych. Szeroki wybór powoduje, że nie tak łatwo znaleźć najlepszą propozycję dla siebie. Czym się kierować, wybierając kredyt konsolidacyjny? W którym banku najlepiej go wziąć?

Kredyt konsolidacyjny – w jakim banku możesz go wziąć?

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, który znajdziesz w każdym popularnym banku. Pozwoli Ci on uzyskać środki na spłatę kilku zobowiązań finansowych w zamian za udzielenie jednego, droższego, ale optymalnie rozłożonego w czasie. Jeśli więc od jakiegoś czasu ledwo radzisz sobie ze spłatą zaciągniętych pożyczek, chwilówek, rat kredytowych lub innych zobowiązań finansowych, może być to rozwiązanie dla Ciebie. Kredyt konsolidacyjny możesz wziąć w innym banku niż kredyt gotówkowy. Tak samo, nie musisz brać pożyczki konsolidacyjnej w firmie pożyczkowej, w której zaciągnąłeś chwilówkę.

Kredyt konsolidacyjny – jakie wymagania musisz spełniać?

Kredyt konsolidacyjny nie jest jednak dostępny od ręki. Przed jego udzieleniem bank bada Twoją zdolność kredytową, analizuje historię spłat oraz sprawdza Cię w bazach dłużników. Jeśli Twoje zobowiązania już się przedawniły, nie masz szans na kredyt konsolidacyjny. Przeznaczony jest on bowiem dla osób z pozytywną historią kredytową. Dla osób zadłużonych przeznaczone są natomiast pożyczki konsolidacyjne, które dostępne są w firmach pożyczkowych. Firmy te nie sprawdzają dokładnie sytuacji finansowej kredytobiorcy, dlatego też mają mniejsze wymagania przy przyznawaniu pożyczek. Ponadto najczęściej kierują swoją ofertę do osób, które od dłuższego czasu zmagają się z problemami finansowymi.

Kredyt konsolidacyjny – jak wybrać ofertę?

Jeśli masz problemy ze spłatą zobowiązań, z pewnością potrzebny jest Ci najtańszy kredyt konsolidacyjny. W ogromie różnorodnych ofert możesz go jednak przegapić. Co powinieneś zrobić, żeby wybrać najlepszą ofertę? Najważniejsze jest to, żeby dokładnie porównać różnorodne oferty między sobą. Powinieneś wziąć pod uwagę kilka parametrów, które składają się na ostateczną wycenę kredytu. Są wśród nich:

  • wysokość oprocentowania,
  • wysokość dodatkowych prowizji,
  • warunki ubezpieczenia,
  • rodzaj dokumentów, które musisz dostarczyć,
  • warunki ofert promocyjnych,
  • wysokość RRSO.

Jeśli do tej pory nie brałeś kredytu, z pewnością dużym ułatwieniem będzie dla Ciebie ranking. Kredyt konsolidacyjny dzięki niemu z łatwością porównasz z innymi ofertami dostępnymi na rynku. Najczęściej wystarczy podać zaledwie kilka parametrów, takich jak łączna kwota zobowiązań, które chcesz spłacić za pomocą kredytu konsolidacyjnego oraz okres spłaty kredytu, aby uzyskać porównanie wielu kredytów aktualnie dostępnych na rynku.

Kredyt konsolidacyjny – ranking 2020

Żeby ułatwić Ci rozeznanie w ofertach kredytów konsolidacyjnych dostępnych na rynku finansowym, przygotowaliśmy zestawienie kilku popularnych banków, które były chętnie wybierane przez klientów w roku 2020. Na jakie banki szczególnie warto zwrócić uwagę?

Kredyt konsolidacyjny w Santander Banku

Santander Bank oferuje kredyt konsolidacyjny oprocentowany w wysokości ośmiu procent. Doliczana jest do niego prowizja w wysokości około sześciu procent. W tej ofercie możesz pożyczyć aż trzydzieści tysięcy złotych. Pożyczając powyżej pięciu tysięcy możesz liczyć na czas spłaty nawet do  dziesięciu lat. W przypadku mniejszych kwot możesz traktować tę ofertę jako kredyt konsolidacyjny online.

Konsolidacja w BGŻ BNP Paribas

Konsolidacja w BGŻ BNP Paribas pozwala pożyczyć środki nawet na okres dziesięciu lat, o ile zdecydujesz się na skonsolidowanie środków powyżej trzydziestu tysięcy złotych. Poniżej tej kwoty maksymalny czas kredytowania to osiemdziesiąt cztery miesiące. Oprocentowanie kredytu wynosi od sześciu do dziesięciu procent. Na tym samym poziomie są również dodatkowe prowizje. Kredyt ten możesz wykorzystać do skonsolidowania kredytów oraz pożyczek gotówkowych, w tym chwilówek, a także kredytów samochodowych.

Kredyt na konsolidację w PKO BP

Konsolidację w PKO BP możesz wziąć nawet do stu dwudziestu tysięcy złotych brutto. Dodatkowo masz szansę otrzymać aż dwadzieścia pięć procent środków na inne wydatki. Oprocentowanie przy tej ofercie wynosi od siedmiu do dziesięciu procent. Prowizja natomiast równa jest maksymalnie pięć procent. W ramach tej oferty możesz wykorzystać wakacje kredytowe, dzięki czemu zawiesisz spłacanie kredytu nawet na trzy miesiące.